تخلیه چاه

Homeتخلیه چاه
تخلیه چاه معین سرویس

تخلیه چاه و لوله بازکنی معین سرویس با بهره گیری از دستگاه ها و تجهیزات مدرن در زمینه ی تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر چاه ، لایروبی ، رفع نم و کلیه خدمات ساختمانی مفتخر به ارائه خدمات شبانه روزی به همشهریان ساکن تهران و حومه میباشد.

تخلیه چاه مکانیزه - معین سرویس

تخلیه چاه چیست؟

تخلیه چاه به منظور خالی کردن چاه از هرگونه لجن، جامدات و مواد دیگر می باشد.

چرا به تخلیه چاه نیاز داریم؟

گاهی اوقات وجود انواع مختلفی از مواد نظیر مو، مواد پلاستیکی، چربی های فراوان و غیره، باعث ایجاد لایه ای مقاوم به آب می شود که این بستر ضد آب سرتاسر پیکره ی کانال فاضلاب را می پوشاند و نتیجه ی آن جلوگیری از نفوذ آب در چاه می باشد. همین موضوع باعث زود سر ریز شدن چاه شده و منجر به انجام تخلیه چاه می شود.

علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

از علائم پرشدن چاه فاضلاب می توان به بوی بد فاضلاب در ساختمان، بالا زدن آب توالت و گرفتگی توالت، باز نشدن توالت، وجود حشرات موزی مثل سوسک در ساختمان و …. نام برد.

در زمین های غیر ماسه ای، عدم کشش و مکش آب در خاک بوجود می آید که به علت کم قطر بودن چاه و نداشتن انباری، مادر چاه در زمانی مشخص پر می شود. در زمین های شنی، خطر پرشدن چاه به مراتب کمتر از زمین های خاکی است.

روش رایج تخلیه چاه

شرکت های خدمات فنی مختلفی در تهران وجود دارند که هر یک از آنها با استفاده از یک تانکر و یک پمپ مکنده تخلیه چاه را انجام میدهند. این شرکت ها با استفاده از تکنسین های خبره ابتدا درب چاه را باز می کنند و با استفاده از دستگاه مکنده فاضلابِ درون چاه را به داخل تانکر مکش می کنند و پس از پر شدن تانکر آن را به محل های دیگری انتقال می دهند.

روش تخلیه چاه با تانکر مکنده در همه شرکت ها یکسان است اما کیفیت خدمات شرکت ها با هم متفاوت است. برخی از شرکت ها که تجربه و سابقه بیشتری در این کار دارند ضمن بکارگیری نیروهای متخصص و با تجربه از دستگاه های مجهز و جدید نیز استفاده می کنند که تاثیر بسزایی در سرعت و کیفیت انجام کار دارد. با استفاده از تانکرهای مکنده و پمپ های کف کش و لجن کش مخصوص تخلیه چاه در سرعت بخشیدن و کیفیت بالای کار تاثیر بسزایی دارد.

تخلیه چاه شبانه روزی - معین سرویس

دلیل احتیاج به لایروبی چاه چیست ؟

وقتی از کارایی چاه کم شده و مرتبا پر میشود، لایروبی چاه به افزایش کارایی چاه و دیرتر پر شدن آن کمک بزرگی خواهد کرد. لایروبی چاه به معنی خارج کردن خاک و سنگ ریزه ها از کف چاه گفته می شود.

پس از تخلیه موقع ترمیم و بازسازی چاه یا اصطلاحا تبدیل چاه مرده به زنده است و باید مواد چسبیده به دیواره چاه را از بین ببریم. در واقع لایروبی چاه به روشی برای سلامت نگه داشتن چاه فاضلاب نیز گفته می‌شود. با انجام کار لایروبی و پاکسازی چاه بعد از تخلیه، نفوذ پذیری چاه فاضلاب شدیدا افزایش پیدا کرده و چاه مثل روز اول خواهد شد به طوری که دیگر نیازی به حفر چاه جدید پیدا نمی‌ شود.

لایروبی چاه به این صورت است که پس از تخلیه ی کامل چاه فردی وارد آن شده و رسوب‌ های دیواره و کف را می‌ تراشد و آنها را خارج می‌ کند. پس از لایروبی و کف تراشی آن و همچنین لجن کشی، چاه مانند روز اول خواهد شد.

لایروبی چاه و کف تراشی کار هر کسی نیست و نیاز به مهارت خاصی دارد و شما باید برای این کار از افرادی کمک بگیرید که در زمینه لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب تخصص لازم و کافی را داشته باشد تا بتواند با ایمنی کامل چاه شما را لایروبی و کف تراشی کند.

تخلیه چاه شبانه روزی

با تخلیه به موقع چاه از ریزش آن جلوگیری کنید!

چاه های فاضلاب نیازمند توجه و رسیدگی می باشد. اگر به وضعیت چاه های فاضلاب توجه نشود، ممکن است حادثه آفرین شوند. حوادثی که در اثر بی توجهی هنگام تخلیه چاه و یا انجام امور مربوط به چاه اتفاق می افتد. همان طور که در خبر ها دیده اید، حوادث این چاه ها تبدیل به پای ثابت اخبار حوادث شده است، در واقع یکی از مهم ترین عوامل ایجاد حادثه، چاه های فاضلاب هستند. به نظر شما این چاه ها اینقدر حادثه آفرین هستند نیازمند توجه و رسیدگی نیستند؟ آیا به نظر شما بازهم باید تخلیه چاه را عقب بیندازید؟

اکثرحوادث چاه ها براثربی توجهی و عدم رعایت نکات ایمنی چاه ها اتفاق می افتد. شرکت سامان پیشه تمام تلاش خود را بر این دارد که حوادث تخلیه چاه و ریزش چاه به حداقل برسد. بسیاری از این اتفاقات در زمان تخلیه چاه، لایروبی چاه و کف تراشی چاه رخ می دهد. برای جلوگیری از بروز این حوادث باید با رعایت نکات ایمنی و استفاده از افراد متخصص این کار، به وضعیت چاه ها رسیدگی کرد و در صورت لزوم بایستی تخلیه چاه، لایروبی و کف تراشی را انجام داد.