حفر چاه

Homeحفر چاه
حفر چاه

دلیل اهمیت حفر چاه چیست؟

فردی که می خواهد حفر چاه انجام دهد باید تجربه کافی داشته و به نکات آن دقت کند تا در هنگام حفاری چاه و یا بعد از آن و هنگام استفاده از چاه به مشکلی برنخورد.

با توجه به این نکات آیا هر فردی می تواند حفرچاه انجام دهد؟ اگر فردی که می خواهد چاه را حفر کند دقت کافی نداشته باشد و در زمین نا مناسب اقدام نماید چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است هنگام حفر به زمین سخت رسیده و این کار متوقف شود و یا بعد از حفر، به علت جنس نامناسب خاک، چاه به سرعت پرشود.

اگر فردی عمق چاه را کم در نظر بگیرد، چاه پس از مدتی پر می شود و اگر عمق آن را زیاد در نظر بگیرد، هزینه اضافی به مالک ساختمان تحمیل میشود. اگر هنگام حفر انباری مناسب برای چاه تهیه نشود، پس از مدتی چاه پر شده و از لوله های ساختمان فاضلاب خارج خواهد شد و یا اگر فاصله چاه جدید با چاه های قدیمی کم باشد، امکان نفوذ چاه ها به یکدیگر، و تخریب دیواره همدیگر وجود خواهد داشت که در این صورت امکان دارد زیر ساختمان ریزش پیدا کند.

هزینه حفر چاه چگونه محاسبه می شود؟

متراژ چاه

نوع خاک

محل حفاری چاه

روش و ماشین حفاری چاه

نوع چاه از مهم‌ترین مواردی هستند که در قیمت حفاری چاه تاثیر می‌گذارند.

مثلا قیمت حفاری چاه آب با دستگاه با قیمت دستی متفاوت هستند. اگر چاه فقط میله و بدون انباری باشد، متراژ چاه براساس متر طول حساب می‌ شود.

به طور کلی قیمت حفاری چاه در زمین سخت (دژ) بوسیله کمپرسور به صورت توافقی بین کارفرما و متخصص تعیین می شود.

حفر چاه تخصصی
حفر چاه-معین سرویس

اصول ایمنی که در حفر چاه باید رعایت شود !

⭐ دقت کنید که چاه نباید کنار باغچه حفر شود و هم چنین کاشتن هر گونه درخت، نهال و گیاه کنار چاه باعث تخریب آن خواهد شد.

⭐ دیوار های جانبی و چاه های اطراف میتواند یکی دیگر از عوامل تخریب باشد که حین  انجام باید حداقل فاصله ۳ متری را از دیوار همسایه، دیوار جانبی، درختها، ساختمان و حتی انباریها رعایت کنید.

⭐ تمامی حفاری هایی که انجام میشوند بلا استثنا باید دارای سیستم تهویه باشند.

⭐ اندازه دهانه چاه باید بیش از ۵۰ سانت باشد.

⭐ یکی از مهم ترین موارد رعایت اصول ایمنی دور چینی چاه میباشد. این دور چینی حتما باید با استفاده از آجر و سیمان صورت گیرد که عمق آن ۱/۵ متر و عرض آن ۸۰ سانت باشد.

⭐ عبور لوله کشی آب سرد و گرم از روی دهانه چاه حفر شده نقض اصول ایمنی است و بسیار خطرناک است.

برای در ارتباط بودن با ما می توانید به صورت ۲۴ ساعته حتی در روز های تعطیل هم با معین سرویس در ارتباط باشید برای اینکه خدمات را به صورت حرفه ای و کاملا تخصصی بدون هیچ مشکلی دریافت کنید از متخصصین ما کمک بخواهید.

انواع حفاری چاه 

حفاری چاه جذبی : اگر جنس خاک منطقه ی شما به گونه ای باشد که جذب آب ندارد و چاه شما به صورت متوالی پر میشود و مجبور به تخلیه چاه مداوم هستید باید یک چاه جذبی جدید کنده شود.بنا بر روش های موجود در حفاری چاه جذبی شما دیگر نگران پر شدن چاه خود نباشید.

حفر چاه ارت : به منظور اتصال سیم های محافظ برق ساختمان انجام میشود و باید توسط یک متخصص انجام شود چون نیاز به اصول و قواعد خاص خود دارد.

حفر چاه پافیلی : همانطور که از اسمش پیداس شبیه پای فیل کنده میشود و به منظور زیر سازی ستون های ساختمان انجام میشود و  با اصول انجام دادن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

حفر چاه شبانه روزی -معین سرویس