لوله بازکنی

Homeلوله بازکنی
لوله بازکنی-معین سرویس

لوله بازکنی در تهران با سریعترین خدمات را از معین سرویس بخواهید.

لوله بازکنی چه روش هایی دارد؟

لوله بازکنی ، در نقاط مختلفی همچون ظرفشویی ، دستشویی ، حمام و … به روش های مختلف انجام می شود که در زیر به چند مورد اشاره میکنیم با ما همراه شوید.

روش اول: استفاده از فنر برقی

فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی های سخت لوله ی توالت استفاده می کند.  از موتور و فنر تشکیل شده است.

موتور فنر وسیله ای به شکل دریل می باشد که فنر به سر آن متصل شده است. این فنر متناسب با لوله می باشد که بایستی انعطاف لازم را داشته باشد تا درون خمیدگی لوله بتواند خم شود.

به منظور استفاده از این دستگاه بایستی فنر را به سر دریل یا موتور مخصوص متصل کرد و سر فنر را درون لوله فرو برد.

به دنبال آن موتور را روشن می کنیم تا فنر شروع به چرخیدن کند. زمانی که موتور روشن شد و فنر به چرخش در آمد، به آهستگی فنر را به درون لوله فشار دهید.

این عمل را تکرار کنید تا فنر به مقدار بیشتری درون لوله وارد شود و به قسمت گرفتگی لوله برسد. زمانی که نوک فنر به گرفتگی لوله برسد سبب حرکت خاک و مواد جامد سخت داخل لوله می شود و آن ها را به سمت چاه هدایت می کند.

اگر به تخلیه چاه نیاز دارید همین حالا کلیک کنید. 

لوله بازکنی - فنر لوله باز کنی

روش دوم: لوله بازکنی با تراکم هوا

اگر دلیل گرفتگی لوله ی فاضلاب انباشتگی خاک داخل لوله باشد، در اینطور مواقع از لوله بازکنی با تراکم هوابرای باز کردن لوله استفاده می شود.نحوه استفاده از این دستگاه به این شکل است که با تلنبه زدن، هوا داخل دستگاه فشرده می شود و مقدار فشار درون دستگاه توسط یک عقربه نشان داده می شود.

با قرار دادن دهانه این وسیله بر روی دهانه لوله و کشیدن اهرم دستگاه، هوایی که داخل دستگاه به شکل فشرده است وارد لوله می شود و گرفتگی های داخل لوله را مجبور به حرکت می کند.

به حفر چاه نیاز دارید همین حالا روی دکمه ی زیر کلیک کنید. 

لوله بازکنی به روش تراکم هوا

روش سوم: لوله بازکنی با مواد شیمیایی

موثرترین روش است که با ریختن آن در چاهک، گرفتگی لوله به راحتی از بین می‌رود و مجرای لوله باز می‌شود. ریختن مقدار کافی از این مواد به داخل لوله، امکان بازشدن گرفتگی داخل لوله وجود دارد. باید در ذهن داشت که سرعت اثر کردن لوله باز کن های شیمیایی کند است.

غرب و مرکز تهران زندگی می کنید احتیاج به خدمات لوله بازکنی شبانه روزی دارید همین حالا روی دکمه های زیر کلیک کنید و با ما تماس بگیرید. 

لوله بازکنی

روش چهارم: لوله بازکنی با استفاده از تلمبه ی دستی

تلمبه دستی وسیله ای برای باز کردن گرفتگی های سطحی و ضعیف در لوله فاضلاب می باشد. این وسیله شامل پمپ و دسته و یک قطعه پلاستیکی نیم دایره ای شکل که نام پمپ به آن داده می شود و یک دسته که روی آن قرار گرفته است.

برای ایجاد چسبندگی بیشتر و قوی‌تر عمل کردن چاه بازکن، دور تا دور لبه پلاستیکی بخشی را که قرار است به سینک بچسبد، پارافین بمالید.

قسمت پلاستیکی لوله بازکنی را طوری که آب نتواند به زیر این کلاهک برود روی چاهک قرار دهید و مقداری آب در سینک ریخته سپس دسته چاه بازکن را محکم به سمت پایین فشار دهید. این حرکت را چندین مرتبه تکرار کنید.

چاه بازکن را بردارید تا آب درون سینک با فشار وارد چاهک شود و ذرات داخل لوله را به درون فاضلاب ببرد. سپس آب داغ را باز کنید تا وارد لوله شود و جداره لوله را کاملا پاکسازی کند.

شرق تهران زندگی می کنی؟ همین حالا روی دکمه ی زیر کلیک کن و با متخصصین ما تماس بگیرید.

لوله بازکنی با تلمبه ی دستی

انواع سر فنر های لوله بازکنی و کاربرد آن ها

لوله بازکنی به کمک فنر برقی از جمله روش های معمول و رایج توسط شرکت های مختلف می باشد. بسته به دلایل گرفتگی لوله و مکانی که قرار است از فنر  استفاده شود از سرفنر های مختلفی استفاده می کنند.

روش های خانگی نیز برای ساخت فنر لوله بازکنی وجو دارد که برای گرفتگی های معمولی به کار می رود.

این سر فنرهای لوله بازکنی شامل موارد زیر می باشد:

سرفنر مارپیچی یک رشته‌ای: کاربرد در باز کردن موانع مخصوصاً تکه سنگ 

سرفنر ابزارگیر: کاربرد در گرفتن ابزار و فنرهای شکسته شده

سرفنر الماسی:کاربرد در شکستن آجر و قطعات سیمانی کوچک و نیز رسوبات سخت داخل لوله

سر مته قلمی: کاربرد در خرد کردن رسوبات و اجسام سخت

سرفنر ریشه‌بر کج بیلی: کاربرد در بریدن ریشه های مسدود کننده لوله

دسته فنر گردان آهنی: کاربرد در دستگیره جهت چرخاندن میله

سرفنر برسی: کاربرد در جارو کردن داخل لوله پس از رفع رسوبات

سرفنر نیزه‌ای: کاربرد در شکستن و سست کردن ماسه و لایه‌های سخت

سرفنر مته‌ای گرد: کاربرد در پاکسازی رسوبات ماسه‌ای و لجن و گل ته مانده

سرفنر ریشه‌بر: کاربرد در بریدن و خرد کردن ریشه‌های الیاف‌دار

سرفنر استاندارد مارپیچی دو رشته‌ای: کاربرد در باز کردن شبکه از تکه پارچه و تکه سنگ

اگر در مناطق شمال و جنوب تهران زندگی می کنید و به لوله بازکنی شبانه روزی احتیاج دارید کافیه روی دکمه ی زیر فقط کلیک کنید.

دستگاه لوله بازکنی

قبل از آنکه دستگاه لوله بازکنی ساخته شود شرکت های خدماتی و دیگر افراد برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از فنر به همراه دریل استفاده میکردند. 

یعنی فنر  را به سر دریل بسته و اقدام به باز کردن گرفتگی لوله می‌نمودند. مشکل این کار در این بود که سرعت دریل زیاد بود و فنر نیز حفاظی نداشت.

با حرکت سریع دریل فنر به سرعت دوران می‌کرد و به اطراف برخود می‌کرد. اما با ساخت دستگاه لوله بازکنی این مشکل حل شد. دستگاه به راحتی و بدون خطر گرفتگی لوله فاضلاب را باز می‌کند.

روش کار با دستگاه فنر :

بعد از آنکه فنر را به داخل لوله فرستادید اگر فنر به یک مانع برخورد نمود باید با دست فنر را هدایت کرد و در حرکت برگشت دستگاه لوله بازکنی نیز باید با دست فنر را جمع کرد. فنر جمع کن دستگاهنقش زیادی در سهولت کار ندارد و این کار را خود لوله بازکن باید انجام دهد.

فواید دستگاه لوله بازکنی:

این دستگاه فواید بسیاری دارد که برخی از آنها به عبارت زیر است :

کوچک و قابل حمل
استفاده از برق شهری
باز کننده گرفتگی‌های سخت
سرفنرهای مختلف
فنر بلند برای لوله‌های طولانی
محفظه جمع‌کننده فنر
سرعت عمل در باز کردن گرفتگی
مناسب برای شرکتهای لوله بازکن

دستگاه لوله بازکنی

روش کار دستگاه لوله بازکن

برای شروع کار با دستگاه لوله بازکن ابتدا باید دستگاه را به برق متصل کرد. سپس سرفنر مورد نظر را به دستگاه وصل کنیم و بعد فنر دستگاه را به آرامی از محفظه مخصوص فنر که روی دستگاه لوله بازکنی قرار گرفته است خارج کرده و وارد لوله فاضلابی که دچار گرفتگی شده است می‌کنیم.

آنقدر فنر دستگاه لوله بازکنی را داخل لوله فاضلاب وارد می‌کنیم که سر فنر دستگاه به محل گرفتگی لوله فاضلاب برسد. سپس کلید «روشن» دستگاه لوله بازکنی را فشار می‌دهید تا موتور دستگاه لوله بازکنی شروع به حرکت کند. حالا فنر دستگاه لوله بازکنی گرفتگی‌های درون لوله را باز می‌کند.

تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که با دقت و آرامش فنر دستگاه لوله بازکنی را به داخل لوله فاضلاب فشار دهید. علت این کار این است که فنر بیشتر وارد لوله فاضلاب شود و تمام گرفتگی آن را از بین ببرد.

همچنین می‌توان از کلید چپ‌گرد و راست‌گرد جهت تاثیر بیشتر دستگاه استفاده کرد. بعد از باز شدن لوله باید فنر دستگاه را از داخل لوله خارج کرد و در محل مخصوص جمع کرد.

پس خارج شدن فنر از لوله فاضلاب باید مقداری آب داخل لوله ریخته شود تا مواد زائد داخل لوله به داخل چاه هدایت شوند و دوباره باعث ایجاد گرفتگی نشوند.

اگر گرفتگی چاه در هر ساعت از شبانه روز رخ داد و در هر منطقه ای از تهران بودید کافیست با واحد تخلیه چاه معین سرویس تماس بگیرید تا شاهد ارائه خدمات با سرعت بالا و بدون هیچ کثیف کاری باشید . ما همواره کنار شما هستیم.

وقتی لوله های منزل شما دچار گرفتگی میشود اولین کار این است که در اسرع وقت با سامان پیشه تماس بگیرید تا در اسرع وقت به شما پیوسته و مشکل شما را به بهترین نحو ممکن حل کنیم.