5 روش برای باز کردن لوله های ظرف شویی

در مورد گرفتگی و مشکلات لوله فاضلاب همه ما علائم اخطار را می دانیم، راه آب سینک ظرفشویی و یا به چرخش و پایین رفتن آب از ساق پایتان در حمام توجه کنید و بو ها ، بو های تند و ناخوشایند این ها همه نشانه آن است که احتمالا بزودی با گرفتگی فاضلاب مواجه خواهید شد و یک روز می بینید راه آب کاملا بسته شده است پس لازم است که سریعا وارد عمل شوید . اگر میخواهید خودتان لوله بازکنی را امتحان کنید وقتش است !

خب !مو های اضافه و مواد چرب و چسبناک سطح فاضلاب را تمیز کردید هیچ اتفاقی نیفتاد حالا سعی می کنید مثل یک لوله کش عمل کنید اما فایده ندارد اما چه اتفاقی می افتد که این گرفتگی باز نمی شود؟ و یا بهتر است بگوییم چه کنیم که این گرفتگی ها سریعتر باز شوند ؟ در ادامه این بخش از معین سرویس ۵ راه حل با تاثیر قطعی برای بازکردن لوله فاضلاب در این مورد پیشنهاد خواهیم کرد.

روش اول : سیم بلند و خمیده (فنر) برای باز کردن لوله فاضلاب :

خیلی ساده، اما بطور عجیبی کار آمد ، یک گیره فلزی لباس که کت و شلوار به آن آویزان می کنید بردارید و خوب خمیدگی آنرا صاف کنید بعد یک طرف آنرا در انتها به شکل قلابی کوچک خمیده کنید. آنرا به داخل راه آب بفرستید و تصور کنید در حال ماهیگیری هستید ، سعی کنید همه موها و چربی ها و جرمهای کثیف و نامطبوع را بیرون بکشید. به یاد داشته باشید باید سعی کنید محتویات لوله را بیرون بکشید نه اینکه بیشتر هل دهید و به پایین بفرستید، وقتی در حد ممکن محتویات را بیرون کشیدید، حالا به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید ،به این روش به راحتی لوله بازکنی انجام می شود.

حالا بهتر است یک آب جوش را که قبلتر گرم کرده اید بلافاصله روی ظرفشویی بریزید تا همه جرم های باقی مانده را بشوید ببرد.

5 روش برای باز کردن لوله های ظرف شویی

روش دوم : لوله بازکنی با محلول سرکه و جوش شیرین

در صورتی که گرفتگی لوله چندان شدید نباشد می‌ توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. برای این کار نصف پیمانه سرکه و نصف پیمانه جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید. هنگام ترکیب این دو ماده کمی احتیاط کنید چون پس از ترکیب محلول شروع به جوشش می‌ کند. زمانی که این اتفاق افتاد محلول را داخل لوله بریزید. یک ساعت منتظر بمانید و در این مدت از ظرف‌شویی استفاده نکنید. در این حین یک کتری آب را جوش بیاورید. پس از گذشت یک ساعت آب جوش را آرام آرام در سینک خالی کنید. این نکته را نیز فراموش نکنید که گاهی ممکن است لازم باشد که بیش از یک بار این فرآیند را تکرار کنید تا لوله به خوبی باز شود. تعداد دفعات تکرار مورد نیاز به شدت گرفتگی لوله بستگی دارد.

5 روش برای باز کردن لوله های ظرف شویی

روش سوم : باز کردن لوله فاضلاب با آب جوشیده

این کاری است که از آن ساده تر وجود ندارد، کتری را روی اجاق گاز یا داخل مایکروویو قرار دهید و تا جایی که ظرفیت دارد در آن آب بریزید و بجوشانید حالا آنرا در دو یا سه مرحله به آرامی داخل لوله بریزید اجازه دهید آب داغ چند ثانیه در هر بار کار کند و بعد سری بعد آب را بریزید این همواره ساده ترین و سریعترین ترفند است. اگر قبل از تمام شدن آب جوش ، لوله بازکنی انجام  شد به خود تبریک بگویید و با بقیه آن برای خود یک فنجان چای درست کنید.
5 روش برای باز کردن لوله های ظرف شویی

روش چهارم : باز کردن لوله فاضلاب با جوهر نمک ( با احتیاط فراوان استفاده کنید)

یک دستکش پلاستیکی بپوشید و محافظ چشم به چشم بزنید ، جوهر نمک می تواند باعث سوختگی های تند و نامطبوع شود. می توانید آن را از فروشگاه ابزار آلات محل خود تهیه کنید ،اما برای حمل و انتقال آن خیلی احتیاط کنید. ۳/۴ گالن آب سرد داخل سطل بریزید و ۳ فنجان جوهر نمک به آن اضافه کنید با یک قاشق چوبی کهنه آنرا خوب ترکیب کنید مخلوط شروع به جوشش می کند و گاز و گرما از خود متصاعد می کند محلول را داخل فاضلاب بریزید و بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به آن زمان دهید. سپس لوله را با آب داغ شست و شو دهید اگر لازم بود همین مراحل را باز هم انجام دهید.

روش پنجم : باز کردن لوله فاضلاب با تخلیه چاه 

مشاغلی وجود دارد که چاه را تخلیه میکنند، ولی ما نمیتوانیم آن کار را انجام دهیم اما یک کار ساده وجود دارد ،ابتدا یک سطل خالی زیر لوله یو شکل فاضلاب قرار دهید سطل برای جمع کردن آب داخل لوله ،از آچار استفاده کنید و واشر دوسر انتهایی لوله زیر سینک را شل کنید باید سعی کنید تمام اجزا لوله را با دست نگه دارید وقتی بست ها باز شد، آنرا آزاد کنید و به طرف سطل برگردانید و تمام محتویات لوله را داخل سطل بریزید. ممکن است لازم باشد با چیزی داخل باقیمانده لوله بچرخانید و بقیه خرده ریزه های بجا مانده را تمیز کنید این کار را برای هر دو طرف لوله انجام دهید ، یک مسواک قدیمی و از کار افتاده وسیله خوبی برای این منظور است اتصالات را با آب بشویید و تمیز کنید و دوباره سر جای خود ببندید. بیشتر اوقات این راه حل جواب خواهد داد.
5 روش برای باز کردن لوله های ظرف شویی

اگر باز هم موفق نشدید برای باز کردن لوله های ظرف شویی خود کاری از پیش ببرید ، میتوانید با یک تماس ساده با معین سرویس در هرجایی از تهران که هستید از خدمات ما استفاده کنید. لوله بازکنی و تخلیه چاه از خدمات ما می باشد.

ما سریع و مجهز به سوی شما می آییم و همه هزینه هایی که در این مرکز از شما دریافت می شود ، طبق مصوبه می باشد.

معین سرویس ۲۴ ساعته و در هر نقاطی از تهران و کرج که باشید آماده همکاری با شماست.

Comments 0

Leave a Comment