لوله کشی

Homeلوله کشی
لوله کشی حرفه ای ساختمان-معین سرویس
لوله کشی

لوله کشی ساختمان 

لوله کشی ، بخشی از تاسیسات ساختمان و یکی از مهم‌ترین بخش ها در ساختار هر ساختمانی است. به عنوان مثال لوله کشی آب ساختمان به شیوه مهندسی علاوه بر افزایش راندمان فشار آب باعث مصرف بهینه آب میگردد.

لوله کشی به سه زیر گروه اصلی تقسیم بندی میشود :

لوله کشی آب ، گاز ، فاضلاب کههر کدام از این سه گروه اصلی نیازمند دانش و تخصص جداگانه است.

در مورد لوله کشی آب اجرای غیر اصولی منجر به کاهش فشار آب و یا بازدهی پایین شوفاژ میشود.

در مورد  گاز اجرای غیر اصولی منجر به نشت گاز در ساختمان و خطرات ناشی از انفجار میگردد.

در مورد لوله کشی فاضلاب اجرای غیر اصولی منجر به تولید بو نامطبوع در فضای ساختمان میشود. به صورتی که آسایش ساکنین را به کلی سلب میکند و رفع بوی بد فاضلاب دستشویی فقط در صورت تخریب کلی کف دستشویی امکان پذیر است ( مخصوصاً برای توالت های ایرانی ).

عوامل تعیین کننده قیمت لوله کشی؟

۱- نوع لوله مصرفی

۲- متراژ

۳- تجهیزات مورد نیاز

۴- تخریب

۵- اجرت

همچنین بعضی از عوامل ثانویه مانند معماری ساختمان میتواند بر قیمت آن موثر باشد.

لوله کشی ساختمان - معین سرویس
لوله کشی فاضلاب-معین سرویس

لوله کشی آب چگونه انجام می شود؟

در اکثر ساختمانهای قدیمی لوله و اتصالات استفاده شده فلزی بوده و لوله های مورد استفاده در لوله کشی فاضلاب از جنس چدن و اتصالات آن از جنس سرب است. امروزه اکثرا لوله ها و اتصالات استفاده شده در لوله کشی از جنس پلی اتیلن و لوله های فاضلاب پلیکا میباشند. لوله های فلزی بدلیل پوسیدگی و زنگ زدگی عمر حداکثر ۱۵ ساله دارند.

پوسیدگی در لوله آب چگونه مشخص می شود؟

پوسیدگی در لوله آب خود را بصورت نشتی و گرفتگی در لوله آب و در نتیجه به صورت کاهش فشار آب نشان میدهد.

لوله های پلی اتیلن هیچکدام از دو نقطه ضعف بالا را در گذر زمان از خود نشان نمیدهد. نقطه ضعف بزرگ لوله های پلی اتیلن در بحث اتصالات آن میباشد. به گونه ای که چنانچه اتصالات این نوع لوله ها که غالباً به روش اتوی حرارتی صورت میگیرد غیر اصولی انجام شود مدت کوتاهی پس از لوله کشی ضعف خود را به صورت نشتی مخصوصاً در لوله های رفت و برگشت شوفاژ نشان میدهد.

دلیل فشار کم آب و دیر گرم شدن آب چیست؟

معمولاً در ساختمان های قدیمی در سیستم لوله کشی آب از لوله با جنس گالوانیزه استفاده میشد که اصطلاحاً به آن لوله آهنی میگفتند. لوله کشی آب با لوله گالوانیزه باعث گرفتگی در اثر رسوبات میشود که به مرور مشکل فشار کم آب را مخصوصاً در لوله هاب آبگرم بوجود می آورد.

امروزه در لوله کشی آب از لوله های پلی اتیلن یا اصطلاحاً لوله پلاستیکی استفاده میشود که هیچگونه رسوبی را به خود نمیگیرند. تنها ضعف پلی اتیلن پوسیدگی آن در مقابل نور مستقیم آفتاب است. همچنین در بسیاری از موارد استفاده از یک پمپ آب متناسب با تعداد واحد های ساختمان به راحتی میتواند مشکل فشار کم آب در ساختمان را حل کند.

این مشکل با استفاده از یک مدار ساده  آبگرم به سادگی قابل حل شدن است. به صورتیکه به محض باز کردن شیر آب، آبگرم مصرفی در دسترس است. نصب مدار آبگرم نیازمند دانش فنی و محاسبات مهندسی است در غیر اینصورت سیستم بازدهی لازم را نخواهد داشت و منجر به خرابی سیستم موتورخانه میشود.

لوله کشی ساختمان با تیم حرفه ای - معین سرویس

خدمات لوله کشی را به ما بسپارید! 

موسسه خدمات فنی معین سرویس در حال حاضر در این زمینه با تجهیزات مدرن و تکنولوژی روز دنیا در تهران انجام میدهد. این کار بدون هیچ ریخت و پاش و کثیف کاری را میتوانید به دست تعمیرکاران معین سرویس بسپارید تا با بالاترین سرعت انجام دهند ، در هر منطقه ای که شما باشید میتوانید از خدمات معین سرویس در هر زمینه ای بهره مند شوید.

برای تماس می توانید در هر ساعتی از شبانه روز حتی ایام تعطیل هم با ما در ارتباط باشید.